Rekolekcje w Koszalinie – III turnus dla rodzin

s. Michaela CSFN

Trzeci turnus rekolekcji odbył się w Koszalinie w dniach 9–15 sierpnia 2025 r. Miejscem spotkania był Centrum Edukacyjno-Formacyjne (CEF), gdzie uczestnicy mogli zatrzymać się w atmosferze modlitwy, wspólnoty oraz znaleźć czas na odpoczynek.

Rekolekcje poprowadził ks. Robert Klemens COr, którego konferencje prowadziły nas ku odkrywaniu prawdy o Bożym Sercu.

Ważnymi Towarzyszami na drodze rekolekcyjnej są siostry nazaretanki, które towarzyszyły rodzinom swoją obecnością i modlitwą . W organizacji i animacji codziennych aktywności nieocenioną pomocą służyli wolontariusze – młodzi ludzie pełni zapału, którzy z oddaniem wspierali siostry nazaretanki.

Tematem przewodnim rekolekcji – podobnie jak w poprzednich turnusach – było wezwanie: „Powrócić do serca”, inspirowane encykliką Dilexit nos papieża Franciszka. Każdego dnia uczestnicy byli zapraszani do refleksji nad miłością Boga, Jego obecnością w codzienności oraz do odkrywania głębi własnego serca.
Każdy dzień kończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Apelem Maryjnym w kaplicy, które stawały się momentem wyciszenia, wdzięczności i zawierzenia całego dnia Matce Bożej.

Udostępnij:

Zobacz inne artykuły

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Alleluja! Kochani Członkowie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny, Dzieci Nazaretu, Przyjaciele, oraz Siostry posługujące przy SNR Uwielbiajmy Jezusa za dar Zbawienia, za dar Jego bezgranicznej Miłości do każdego z nas, bez wyjątku. „Lecz stało się to wszystko, żeby się wypełniły Pisma proroków.” (Mt…

s. Michaela CSFN
Zatrzymaj się na chwilę…

Zatrzymaj się na chwilę…

Adoracja  –  SIERPIEŃ  „Miłość do Najświętszego Sakramentu powinna być miłością praktyczną, nie uczuciową, ale miłością czynu, która okazuje się w żywym zjednoczeniu z ukrytym Jezusem, miłością zdolną do poświęcenia się, która powinna z Nim cierpieć, żyć Jego życiem, które jest życiem…

s. Marcjanna CSFN
Moje spotkanie z bł. Franciszką Siedliską

Moje spotkanie z bł. Franciszką Siedliską

Pierwsze spotkanie – formalne początki Nazywam się s. Michaela i pragnę podzielić się moim osobistym doświadczeniem związanym z bł. Franciszką Siedliską. Po raz pierwszy zetknęłam się z Błogosławioną jeszcze przed wstąpieniem do klasztoru. Postanowiłam wtedy poznać Założycielkę Zgromadzenia, do którego planowałam…

s. Michaela
format_quote

W najdrobniejszej rzeczy trzeba być zjednoczoną z wolą Pana Jezusa.

bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza
keyboard_arrow_up